سامسونگ samsung

فروشگاه آنلاین سامسونگ پدیده

تلویزیون های QLED با پشتیبانی از بیکسبی

 

شرکت سامسونگ بعد از معرفی سری 2018 تلویزیون های QLED خود، این تلویزیون ها را با پشتیبانی از دستیار صوتی هوشمند بیکسبی و قابلیت «Ambient Mode» معرفی کرده است.

تلویزیون های جدید در مدل های زیر رونمایی شده اند:

 

مدل Q9F در اندازه های 65، 75، و 88 اینچی
مدل Q8F در اندازه های 55، 65 و 75 اینچی
مدل Q7C  در اندازه های 55 و 65 اینچی
مدل Q7F در اندازه های 55، 65 و 75 اینچی
مدل Q6F در اندازه های 49، 55، 65، 75 و 82 اینچی

تلویزیون های سامسونگ نوید تولید رنگ های زنده، کنتراست خوب و رنگ مشکی عمیق را می دهند. به لطف بیکسبی نیز کاربران می توانند بسیاری از کارکردهای تلویزیون سامسونگ را از طریق دستورات صوتی خود، کنترل نمایند. به عنوان مثال می توان با این دستورات کانال ها را عوض کرد یا صدا را تنظیم نمود.

همچنین می توان به واسطه دستورات صوتی کنترل دستگاه های هوشمندی که با بیکسبی سازگاری دارند را  از طریق تلویزیون سامسونگ به دست گرفت. برخی از این تلویزیون های سامسونگ از پنل تخت و برخی دیگر از پنل خمیده بهره می برند.

قابلیت جالب دیگر Ambient Mode است که تطبیق تصویر پس زمینه به نمایش درآمده با رنگ و طرح دیوار محل نصب آن را به نحوی انجام می دهد که تلویزیون از دید کاربران نامرئی به نظر خواهد رسید. انتظار می رود این قابلیت در حالتی قابل استفاده باشد که تلویزیون روی دیوار نصب شده باشد. قابلیت یاد شده همچنین می تواند اطلاعاتی از قبیل اخبار، گزارشات ترافیک، وضعیت آب و هوا و ... را به کاربر نمایش دهد.

قابلیت جدید دیگر تلویزیون های سامسونگ جدید «Direct Full Array» یا آرایه کامل مستقیم است که تنها در مدل های Q8F و Q9F  موجود بوده و امکان نمایش رنگ مشکی عمیق تر و رنگ سفید خالص تر و روشن تر را فراهم می کند.

تمامی تلویزیون های سامسونگ یاد شده از استاندارد نمایش تصاویر +HDR10، دستیار هوشنمد صوتی بیکسبی، Ambient Mode و قابلیت اتصال نامرئی برای اتصال کابل ها به نحوی که توسط کاربران دیده نشود، بهره می برند.

در حال حاضر بیشتر مدل های تلویزیون های سامسونگ جدید در سایت سامسونگ برای فروش قرار گرفته اند و قیمت آنها از 2199 دلار برای مدل 65 اینچی Q6F تا 3799 دلار برای مدل 65 اینچی Q9F متغیر است.

منبع: دیجیاتو